-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Europos Komisija paskelbė rekomendacijas, kaip gelbėti perspektyvų ir sąžiningą verslą

Ūkio ministerija kviečia susipažinti su Europos Komisijos paskelbtomis rekomendacijomis dėl naujo požiūrio į verslo žlugimą ir nemokumą. Rekomendacijose pateikiami principai, kuriais turėtų būti vadovaujamasi rengiant teisės aktus, padedančius gelbėti finansinių sunkumų patiriančias įmones, ir suteikiant galimybę nesėkmę patyrusiems verslininkams iš naujo pradėti verslą.
Pinigai
Pinigai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Verslo vystymas – sudėtingas procesas, todėl jei sąžiningam verslininkui pirmą kartą nepavyko, reikia suteikti jam dar vieną galimybę. Todėl Europos Komisija parengė rekomendacijas, kurios padės išsaugoti gyvybingą verslą ir sudarys sąlygas lengviau pradėti naują verslą“, – teigia ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.   

Pasak ūkio viceministrės, pagal šias rekomendacijas Ūkio ministerija planuoja inicijuoti nemokumo procesus reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus.

Kasmet maždaug 200 tūkst. įmonių įvairiose Europos Sąjungos (ES) šalyse tampa nemokios ir dėl to darbo netenka 1,7 mln. žmonių, todėl Europos Komisija siekia, kad įmonėms būtų suteikta galimybė persitvarkyti ir išlikti versle.  

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai

Nacionalinių nemokumo teisės nuostatų reforma padėtų įmonėms lengviau išlikti versle, būtų išsaugota darbo vietų ir kartu pagerėtų kreditorių padėtis – jie galėtų susigrąžinti daugiau savo investicijų nei skolininko bankroto atveju. Bankrutavusiems sąžiningiems verslininkams būtų suteikta dar viena galimybė, nes įrodyta, kad versle antras bandymas dažnai būna sėkmingesnis.

Europos Komisija siekia, kad ES valstybės narės sukurtų veiksmingą mechanizmą, leidžiantį atskirti sąžiningą verslininką nuo nesąžiningo. Tai padėtų verslininkams, kurie bankrutavo nesukčiaudami, užtikrinti teisę gauti bet kokią rinkoje teikiamą paramą naujam verslui pradėti. Taip pat skatinama užtikrinti, kad verslininkų skoliniai įsipareigojimai būtų panaikinti ne vėliau kaip po trejų metų.

Verslo vystymas – sudėtingas procesas, todėl jei sąžiningam verslininkui pirmą kartą nepavyko, reikia suteikti jam dar vieną galimybę.

Rekomendacijose valstybės narės skatinamos sudaryti geresnes sąlygas restruktūrizuoti finansinių sunkumų patiriančias įmones ankstyvuoju etapu, kol dar nėra iškelta oficiali nemokumo byla, ir netaikyti ilgų ir brangių procedūrų, kad likvidavimo tektų imtis kuo rečiau.

Taip pat numatyta leisti skolininkams restruktūrizuoti savo įmones nepradedant oficialaus teismo proceso, suteikti finansinių sunkumų patiriančioms įmonėms galimybę prašyti laikinos apsaugos iki keturių mėnesių (šis terminas gali būti pratęstas, bet turi neviršyti 12 mėnesių), kad priimtų restruktūrizavimo planą, kol kreditoriai įgis teisę pradėti priverstinio išieškojimo procesą.

Europos Komisija siūlo supaprastinti restruktūrizavimo plano priėmimo procedūrą, atsižvelgiant tiek į skolininkų, tiek į kreditorių interesus, kad padidėtų tikimybė išgelbėti perspektyvias įmones.

Valstybių narių prašoma per vienus metus įgyvendinti rekomendacijose išdėstytus principus. Praėjus 18 mėnesių nuo rekomendacijų priėmimo, atsižvelgdama į metines valstybių narių ataskaitas, Europos Komisija įvertins padėtį ir nustatys, ar reikalingos tolesnės priemonės, kuriomis būtų stiprinamas naujas požiūris į verslo žlugimą ir nemokumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius