Muštynėmis pažymėta bronza: lietuviai sutriuškino rumunus ir kovos dėl sidabro

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos ledo ritulio rinktinė Vilniaus „Siemens“ arenoje pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyre žengė žingsnį sidabro medalių link. Lietuviai įtikinamu rezultatu 5:2 (1:0, 1:0, 3:2) sutriuškino rumunus ir užsitikrino šiame čempionate bent jau bronzos medalius.
Dainius Zubrus
Dainius Zubrus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rumunai savo situaciją sukomplikavo antrojo kėlinio viduryje, kai sukėlė muštynes. Rumunijos kapitonas Jevgenijus Pystorenka kliudė Dainių Zubrų, o Nerijus Ališauskas gindamas komandos draugo garbę kibo į atlapus rumunams. Ši silpnumo akimirka daugiau kainavo rumunams. Otto Biro buvo išvarytas iš aikštės, o jo brolis Matyas Biro rimtai susižeidė ir negalėjo tęsti rungynių.

Įvarčius Lietuvos rinktinėje įmušė po du kartus pasižymėję Donatas Kumeliauskas ir Arnoldas Bosas, vieną įvartį pridėjo Artūras Katulis.

Svečiams po įvartį pelnė geriausiu svečių gretose pripažintas Levente Zsokas (42:43) ir Csandas Fodoras (58:04).

Aukso medalius jau užsitikrino Lenkijos rinktinė, tačiau dėl sidabro šeštadienį kovos Lietuvos ir Kroatijos rinktinės.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė čempionatą pradėjo pergale 4:0 prieš olandus, pirmadienį 2:3 nusileido čempionams lenkams, o trečiadienį 2:1 nugalėjo britus.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Rumunija 5:2

59 min. ĮVARTIS. Arnoldas Bosas mušė įvartį į tuščius rumunų vartus.

58 min. ĮVARTIS. Rumunai rizikavo ir jų rizika atsipirko. Varžovai nusprendė atsisakyti vartininko ir žaisti šešiese aikštėje. Rumunai tuoj pat ir įmušė įvartį. Csandas Fodoras yra įvarčio autorius.

57 min. Andrius Kaminskas užsidirbo dvi baudos minutes. Rumunai turėjo kiekybinį pranašumą.

56 min. Jevgenijus Pysarenka ir vėl užsidirbo baudos minučių ir sėdo ant suolo. Lietuviai turėjo kiekybinį pranašumą.

53 min. Šarūnas Kuliešius užsidirbo dvi baudos minutes. Rumunai turėjo kiekybinį pranašumą.

51 min. ĮVARTIS. Dar vienas lietuvių įvartis siuntė į nokdauną rumunus. Įvartį įmušė Arnoldas Bosas.

51 min. Ant baudos suolo dviem minutėms atsisėdo Jevgenijus Pysarenko.

47 min. Dviejų įvarčių autorius Donatas Kumeliauskas užsidirbo dvi baudos minutes. Rumunai turėjo kiekybinį pranašumą.

45 min. ĮVARTIS. Antrąjį įvartį šiose rungtynėse įmušė Donatas Kumeliauskas.

43 min. Rumunijos ledo ritulininkas gavo dvi baudos minutes. Lietuviai turėjo kiekybinį pranašumą. Tačiau neilgam, nes Arnoldas Bosas sužaidė taip pat pavojingai ir taip pat sėdo dviem minutėms.

43 min. ĮVARTIS. Rumunai sumažino atsilikimą. Įvartį įmušė Levente Zsokas. Rezultatyvūs perdavimai buvo įrašyti Jevgenijui Pysarenka ir Attilai Imecsui.

41 min. Rumunai paskutinį kėlinį pradėjo turėdami kiekybinę persvarą. Darius Pliskauskas turi praleisti keturias minutes baudos zonoje.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Rumunija 2:0

40 min. Darius Pliskauskas užsidirbo keturias baudos minutes už smūgį alkūne varžovui į nugarą. Baigėsi antrasis kėlinys.

38 min. Baigėsi rumunų baudos minutės. Aikštėje ir vėl buvo po penkis ledo ritulininkus abejose komandoje. Lietuviai savo pranašumo neišnaudojo.

35 min. Paulius Gintautas įstūmė ritulį į vartus, bet teisėjai įvarčio neįskaitė.

31 min. Muštynės aikštės viduryje. Rumunijos ledo ritulininkas Jevgenijus Pysarenko kliudė Dainių Zubrų, o šio garbę ėmėsi ginti Nerijus Ališauskas. Šiam buvo skirtos dvi baudos minutės. A.Munteanue taip pat gavo dvi baudos minutes. Iki rungtynių pabaigos buvo išvarytas Otto Biro. Dvi baudos minutes gavo ir Matyas Biro. Lietuviai 5 minutes žaidė turėdami kiekybinę persvarą.

30 min. ĮVARTIS. Artūras Katulis padvigubino Lietuvos rinktinės persvarą. Rezultatyvius perdavimus įsirašė Dainius Zubrus ir Donatas Kumeliauskas.

25 min. Dainius Zubrus užsidirbo dvi baudos minutes. Rumunai turėjo kiekybinę persvarą.

21 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Rumunija 1:0

20 min. Pirmojo kėlinio pabaiga. Lietuvos rinktinė pirmavo 1:0.

18 min. Vos po baudos minučių ant ledo sugrįžęs Dovydas Kulevičius surengė gražų reidą rumunų vartų link ir siuntė ritulį į vartus, tačiau Rumunijos rinktinės vartininkas nesnaudė.

16 min. Dovydas Kulevičius užsidirbo dvi baudos minutes. Rumunai antrą kartą šiose rungtynėse turėjo kiekybinį pranašumą.

7 min. ĮVARTIS. Donatas Kumeliauskas išvedė lietuvius į priekį. Perdavimą atliko komandos kapitonas Dainius Zubrus.

5 min. Dvi baudos minutes užsidirbo Mindaugas Kieras. Rumunai turėjo kiekybinę persvarą.

4 min. Pirmą pavojingesnę ataką surengė Dainius Zubrus su Arnoldu Bosu, bet rumunų vartininkas sužaidė užtikrintai.

1 min. Prasidėjo rungtynės, kurių kaina lietuviams – bronzos medaliai ir galimybė pakovoti dėl sidabro.