Solidi pasaulio čempionato pradžia: Lietuvos ledo ritulio rinktinė nušlavė olandus

Velykinį sekmadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės kovas pradėjo Lietuvos rinktinė. „New Jersey Devils“ ledo ritulininko Dainiaus Zubraus vedami lietuviai be atsako 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) sutriuškino Nyderlandų ledo ritulininkus.
Lietuva – Nyderlandai
Lietuva – Nyderlandai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuvos rinktinei įvarčius įmušė Donatas Kumeliauskas, Paulius Gintautas, Dainius Zubrus ir Mindaugas Kieras.

Lietuvos rinktinė savų sirgalių palaikoma ryžtingai stojo į kovą su pajėgia Nyderlandų ekipa ir šiems jau pirmajame kėlinyje įrodė, kad šeimininkai turi aukštų tikslų. 17-ąją minutę pirmąjį įvartį įmušė Donatas Kumeliauskas. Lietuvių persvarą 46-ąją minutę padvigubino aštuoniolikmetis Paulius Gintautas.

Pergale patikėję lietuviai dar labiau įsisiautėjo ir olandai praleido dar du įvarčius – 55-ąją minutę triumfavo Dainius Zubrus, o paskutinę rungtynių minutę olandus pribaigė Mindaugo Kiero smūgis.

Po pirmosios varžybų dienos pirmąją vietą pasaulio čempionato I diviziono B grupėje užima Lenkijos rinktinė, kuri net 7:0 sutriuškino rumunus. Antrąją vietą dalijasi Kroatijos ir Lietuvos rinktinės. Kroatai kiek netikėtai 4:0 sutriuškino Didžiosios Britanijos ledo ritulininkus.

Lietuvos rinktinėje naudingiausiu žaidėju pripažintas vartininkas Mantas Armalis.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė žais su Lenkijos ledo ritulininkais.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lenkija 1 1 0 0 0 7:0 3
2. Kroatija 1 1 0 0 0 4:0 3
2. Lietuva 1 1 0 0 0 4:0 3
4. Didžioji Britanija 1 0 0 0 1 0:4 0
4. Olandija 1 0 0 0 1 0:4 0
6. Rumunija 1 0 0 0 1 0:7 0

Pirmąją vietą turnyre užėmusi komanda iškovos kelialapį į I diviziono A grupę, o paskutine likusi ekipa iškris į II divizioną.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Nyderlandai 4:0

59 min. ĮVARTIS. Paskutinę minutę dar vieną įvartį pridėjo Mindaugas Kieras. Perdavimus atliko Darius Pliskauskas ir Edgaras Rybakovas.

55 min. ĮVARTIS. Lietuvos rinktinės lyderis Dainius Zubrus taip pat pridėjo įvartį ir įtvirtino pirmąją Lietuvos rinktinės pergalę. Rezultatyvius perdavimus atliko Pijus Rulevičius ir Mindaugas Kieras.

50 min. Net keturias baudos minutes užsidirbo Lietuvos rinktinės ledo ritulininkas Arnoldas Bosas. Olandai turėjo kiekybinį pranašumą.

46 min. ĮVARTIS. Tik po peržiūros teisėjai įskaitė Pauliaus Gintauto įvartį. Rezultatyvų perdavimą atliko Danielius Bogdziulis. Lietuva jau turėjo dviejų įvarčių pranašumą ir realų šansą čempionatą pradėti pergalę.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Nyderlandai 1:0

40 min. Antrojo kėlinio pabaiga. Lietuvos rinktinė antrajame kėlinyje išlaikė savo pranašumą. Viskas spręsis trečiajame kėlinyje.

35 min. Lietuvos rinktinė įgijo kiekybinę persvarą. Nyderlandų komandos žaidėjai apsiskaičiavo ir užsidirbo komandinę baudą dėl per didelio žaidėjų skaičiaus aikštėje vienu metu.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Nyderlandai 1:0

17 min. ĮVARTIS. Donatas Kumeliauskas įmušė pirmąjį įvartį į Nyderlandų vartus ir išvedė Lietuvos rinktinę į priekį. Rezultatyvų perdavimą atliko Arnoldas Bosas. Per likusį laiką olandai nieko pavojingo nesukūrė ir po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo 1:0.

13 min. Lietuvos rinktinei buvo įskaityta dviejų baudos minučių komandinė pražanga dėl per didelio žaidėjų skaičiaus aikštelėje vienu metu.

10 min. Po pražangos prieš Dainių Zubrų baudos minučių užsidirbo ir ant suolo sėdo Daxas van de Veldenas. Netrukus ant suolo sėdo ir Paulius Gintautas. Nei viena komanda kiekybinio pranašumo neturėjo.

6 min. Kiekybinį pranašumą įgijo Lietuvos rinktinė. Dvi baudos minutes užsidirbo olandų ledo ritulininkas Mitchas Bruijstenas.

2 min. Rungtynės prasidėjo agresyviai ir Dovydas Kulevičius anksti užsidirbo dvi baudos minutes. Olandai turėjo kiekybinį pranašumą.