Lietuvos futbolo A lygoje „Žalgiris“ nesugebėjo įveikti „Šiaulių“

Vilniaus „Žalgiriui“ nepavyko pergalingai pradėti II-ojo A lygos futbolo čempionato rato. Ne pačias geriausias rungtynes sužaidę šalies čempionai atsimušė į „Šiaulių“ gynybos bastionus, sužaisdami lygiosiomis 0:0. Vilniečiams net keturis kartus pavyko pasiųsti kamuolį į vartų tinklą, tačiau visi įvarčiai nebuvo įskaityti dėl nuošalės taisyklės.
Kristis Andreau
Kristis Andreau / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nors prieš rungtynes „Šiaulių“ komandos treneriai kalbėjo, jog svarbiausia – apsiginti, dvikovos pradžioje miesto komanda įsikūrė „Žalgirio“ aikštės pusėje. 4-ąją minutę svečius išgelbėjo puikiai sužaidęs Armantas Vitkauskas. Jis pirštų galais į kampinį nukreipė pavojingą Niko Tokičiaus smūgį. Puolėjas baudos aikštelėje sulaukė iš užribio į žaidimą grąžinto kamuolio ir gražiai sukdamasis patikrino varžovų vartininko budrumą.

Pirmąjį įsimintiną momentą „Žalgiris“ sukūrė tik 14-ąją rungtynių minutę. Po Jakubo Wilko perdavimo į baudos aikštelę aštriai įsiveržė Linas Pilibaitis, tačiau saugas sudelsė smūgiuoti ir jį apsupę gynėjai pavojų panaikino.

Jau kitos vilniečių atakos metu J.Wilkas pademonstravo, kodėl buvo išrinktas į simbolinę I-ojo čempionato rato rinktinę. Legionierius iš Lenkijos gavo tolimą perdavimą baudos aikštelės prieigose dešinėje, suklaidino gynėją ir labai stipriu smūgiu privertė Igną Pluką pademonstruoti reakciją bei šuoliu nukreipti kamuolį į kampinį.

Perėmę iniciatyvą vilniečiai vis dažniau ėmė artėti prie šiauliečių vartų, tačiau aikštės šeimininkų gynyba klaidų nedarė. Kėlinio viduryje į baudos aikštelę įkirto Kristis Andreou, bet smūgiuoti neleido iškart šalia jo atsidūrę du varžovai.

Pagrindines pajėgas koncentravę aikštės viduryje šiauliečiai suteikė „Žalgiriui“ daugiau erdvės aikštės kraštuose, tačiau svečių perdavimai į baudos aikštelę pavojaus nekėlė.

52-ąją minutę įmušti privalėjo K.Andreou. Kiprietis sulaukė idealaus aukšto Ramūno Radavičiaus perdavimo, tačiau iš kelių metrų apmaudžiai galva smūgiavo virš vartų.

Po pražangos ir J.Wilko į baudos aikštelę pakelto kamuolio antrajame kėlinyje A.Jedigarijaną pakeitęs Andro Švrljuga galva įmušė įvartį 61-ąją minutę, tačiau teisėjo asistentas nedelsdamas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę, ir susilaukė gausių „Žalgirio“ futbolininkų protestų.

Centro puolėjo pozicijoje atsidūręs Serge Nyuiadzis sulaukė tikslaus Andrezinho perdavimo, techniškai susistabdė kamuolį ir, kovodamas su dviem gynėjais, pabandė jį perkelti per vartus palikusį I.Plūką, bet tai atliko nesėkmingai.

Po grubios Edvardo Gaurilovo klaidos aikštės viduryje 70-ąją minutę S.Nyuiadzis ir J.Wilkas dviese atsidūrė prieš vieną „Šiaulių“ gynėją. Prancūzas nusprendė imtis iniciatyvos ir pasirinko tolimą smūgį, pasiųsdamas kamuolį aukštai virš vartų.

74-ąją minutę auksinės progos neišnaudojo N.Tokičius. Po E.Zagursko nesėkmingo perdavimo kamuolys nuo varžovo atšoko tiesiais legionieriui iš Kroatijos, tačiau vienas prieš vartininką išbėgęs puolėjas pasirinko patį prasčiausią sprendimą – tolimą smūgį ir į vartus nepataikė.

Rungtynėms artėjant link pabaigos, į gynybą visiškai atsitraukę šiauliečiai surengė pavojingą išpuolį. Edvinas Jasaitis gražiai suklaidino du gynėjus kairiajame flange, įsiveržė į baudos aikštelę, bet iš aštraus kampo smūgiavo į jį pasitikusį A.Vitkauską.

Pačioje mačo pabaigoje kamuolys dusyk atsidūrė „Šiaulių“ vartuose. Tačiau dideliam sostinės klubo futbolininkų nepasitenkinimui tiek J.Wilko, tiek S.Nyuiadzio taiklūs smūgiai nebuvo įskaityti dėl dar dviejų užfiksuotų nuošalių.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus MFD „Žalgiris“ 10 6 4 0 29:5 22
2. Gargždų „Banga“ 9 5 2 2 12:4 17
3. Trakų „Trakai“ 9 4 3 2 16:10 15
4. Klaipėdos „Atlantas“ 9 3 5 1 13:9 14
5. Pakruojo „Kruoja“ 9 3 4 2 15:10 13
6. Panevėžio „Ekranas“ 9 2 6 1 14:10 12
7. Marijampolės „Sūduva“ 9 3 2 4 13:14 11
8. „Klaipėdos granitas“ 9 2 4 3 12:11 10