A lygoje „Dainava“ įmušė pirmą įvartį, bet praleido septynis

Pirmasis „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionato ratas pasibaigė triuškinančia „Trakų“ pergale Alytuje. Stipriausios šalies lygos debiutantai svečiuose nepasigailėjo problemų kamuojamos „Dainavos“, įveikė jauniausią lygos komandą rezultatu 7:1 (2:0), ir pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo dvikovos pradžios užgulę autsaiderių vartus, trakiškiai pirmą pavojingą momentą sukūrė 14-ąją rungtynių minutę, kai po juvelyrinio Vytauto Lukšos perdavimo smūgiu galva į virpstą smūgiavo Dzmitrijus Koubas. Puolėjas apmaudžiai prašoko pro į aikštę grįžusį kamuolį, o prie jo suskubę „Dainavos“ gynėjai pavojų likvidavo.

Į „Trakų“ vartus po traumos sugrįžęs Paulius Grybauskas nuobodžiavo visą pirmąjį kėlinį ir į žaidimą įsijungė vos kartą, kai nesunkiai pagavo kamuolį po komandos draugų pražangos 17-ąją minutę.

Svečiai privalėjo išsiveržti į priekį po be priežiūros palikto Ronaldo Solomino smūgio galva. Donatas Mikučionis tik akimis palydėjo link vartų skriejantį kamuolį. Alytiškių laimei, saugas į vartus nepataikė.

Kantriai laukę varžovų klaidų, kėlinio viduryje „Trakai“ milžinišką persvarą pavertė pirmuoju įvarčiu. Įžaidus kampinį, Besiki Amašukelis pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, čia jį nežymiai lietė ir į vartų kampą nukreipė Tadas Labukas.

36-ąją minutę į „Dainavos“ vartus krito antrasis įvartis. V.Lukša ilgu perdavimu į dešinį flangą surado Darių Cibulską. Gynėjas galva įmetė kamuolį į baudos aikštelę, kur jį į vartus labai efektingu smūgiu per save pabandė nukreipti Darius Miceika. Smūgiui nepavykus, pirmasis prie kamuolio atsidūrė D.Koubas ir stipriu smūgiu pasiuntė į vartų tinklą, pelnydamas pirmąjį savo įvartį sezone.

T.Labukas buvo labai arti dublio 42-ąją minutę. Po aštraus V.Lukšos perdavimo puolėjas išbėgo vienas prieš „Dainavos“ vartininką, tačiau ataką nutraukė laiku vartus palikęs ir drąsiai po varžovo kojomis kritęs D.Mikučionis.

Antrojo kėlinio pradžioje porą išpuolių surengė „Dainava“, susilaukusi gausių plojimų. Iš pradžių Kęstutis Balčiūnas smūgiavo virš vartų, vėliau Teisio Leskausko į vartų stačiakampį pasiųstą kamuolį sugavo P.Grybauskas.

52-ąją minutę į aikštės šeimininkų vartus krito dar vienas įvartis. Po gražios atakos B.Amašukelis įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį D.Miceikai, šio perdavimą iš poros metrų „uždarė“ D.Koubas, tačiau teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę ir susilaukdamas ne pačių gražiausių futbolininko žodžių.

Po dviejų minučių legionierius iš Baltarusijos įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo smūgį į kampinį nukreipė puikią reakciją pademonstravęs D.Mikučionis. „Dainavos“ vartininkas komandą išgelbėjo ir kitos „Trakų“ atakos metu, kai sugebėjo atremti D.Koubo į vartus pasiųstą kamuolį po Roko Masenzovo perdavimo iš kairės.

60-ąją minutę Alytaus stadionas sprogo ovacijomis, nes po atsipalaidavusių svečių klaidos baudos aikštelėje D.Miceika nugriovė Rytį Padegimą. Teisėjas skyrė 11 m. baudinį, o trakiškiui parodė geltoną kortelę. N.Kavaliausko smūgis nuo 11 m. žymos nebuvo idealus, P.Grybauskas kamuolį lietė, tačiau jis vis tiek suspurdėjo vartų tinkle.

Alytiškių viltys išlyginti rezultatą ruseno vos tris minutes. Pabudę iš miego Trakų futbolininkai vėl užgulė „Dainavos“ vartus ir po V.Lukšos pakelto kampinio gražiu smūgiu galva antrąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį pelnė D.Koubas.

Arti pirmojo savo įvarčio sezone buvo ir R.Masenzovas. T.Labuko kone nuo kampinio gairelės į baudos aikštelę pažeme pasiųstą kamuolį saugas techniškai vienu lietimu pabandė nukreipti į tolimą vartų kampą, bet smūgiavo visiškai šalia virpsto.

Labai aktyviai žaidęs V.Lukša 71-ąją minutę įsiveržė į baudos aikštelę kairėje pusėje, suklaidino porą gynėjų ir gražiu, apvedančiu smūgiu nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą, nepalikdamas D.Mikučioniui jokių šansų.

Po šešių minučių „Trakų“ saugas pasižymėjo dar kartą. Puikiu reidu perpjovęs alytiškių gynybą, V.Lukša meistriškai išvengė bandžiusio jį sustabdyti gynėjo ir pro vartininką pasiuntė kamuolį į tinklą.

83-ąją minutę svečiai surengė greitą ataką. Po keitimo aikštėje pasirodęs Nerijus Astrauskas perdavimu iš kairės baudos aikštelėje surado T.Labuką, kuris stipriu smūgiu pelnė savo antrąjį įvartį rungtynėse.

„Dainavos“ triuškinimą taikliu smūgiu galva po kampinio užbaigė poros progų dvikovos pradžioje neišnaudojęs Linas Klimavičius.

Alytaus „Dainava“ – Trakų „Trakai“ 1:7 (0:2)

"Dainava": D.Mikučionis, A.Genevičius, T.Gustaitis, E.Chvesko (67 min. N.Čeplinskas), N.Kavaliauskas, R.Padegimas, T.Leskauskas, D.Kumeta,  I.Keldušis, K.Balčiūnas, R.Stankevičius (78 min. P.Kalimavičius).

"Trakai": P.Grybauskas, L.Klimavičius, D.Cibulskas, J.Kendyšas, B.Amašukelis (59 min. M.Makutinovičius), R.Solominas (70 min. P.Malinauskas), R.Masenzovas, V.Lukša, D.Miceika, D.Koubas (80 min. N.Astrauskas), T.Labukas.

Įvarčiai: N.Kavaliauskas (61); T.Labukas (28, 83), D.Koubas (35, 65), V.Lukša (71, 77), L.Klimavičius (85).

Geltonos kortelės: D.Miceika (60).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava"       9  0  0  9  1:49   0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: J.Wilkas („Žalgiris“), Elivelto („Ekranas“) ir R.Beniušis („Kruoja“) – 5 įvarčiai.